Šetřete 50% přestavbou HHO

Šetřete palivo a peníze s přestavbou HHO – přifukování vodíku pro auta na benzin, naftu i LPG nebo E85

O co se jedná? Jedná se o podobný princip jako je Dieselgas – přívstřik plynu LPG nebo CNG do sání u naftových motorů. V případě HHO se přisává kyslíkovodíkový plyn (oxy-hydrogenum gas) vzniklý elektrolýzou do sání a působí jako katalyzátor reakce hoření. Voda rozložená na elektrolýzou na atomy vodíku (H) a kyslíku (O) (nikoli molekuly H2 a O2) se označuje jako plyn HHO. HHO způsobuje rychlejší a efektivnější hoření. V konečném důsledku způsobuje vyšší efektivitu spalovacího motoru a tím snižuje spotřebu a následně emise.

Úspora může činit 10 až 60%. Nejnižších úspor se dosahuje u karburátorových motorů bez řízení spalování. Nejvyšší úspory lze dosáhnout u naftových motorů pracujících při velké zátěži. Typicky stavební nebo zemědělské stroje. Vyšších úspor (cca 50%) je možné dosahovat u benzinových motorů se sekvenčním vstřikováním. Menší úspory kolem 40% dosahují auta přestavěná na LPG.

Kam dál?

Historie Brownova plynu 

Jak pracuje HHO

2 komentáře u “Šetřete 50% přestavbou HHO

  1. Můžete mi poslat cenovou nabídku na přestavbu Škoda Octavia 1,6MPi na vodík HHO? Kolega mi doporučil vaší firmu, prý je to geniální a nemůže si to vynachválit :)

    • Dobry den Karle,
      podrobnou nabídku jsem Vam odeslal do emailu. Prestavba nebo spis dostavba :-) Vaseho auta na HHO prijde na 16.000,-Kc. To je cena vcetne práce a náplní a s ridici jednotkou vstrikovani. Bez ridici jednotky je cena 9.000,-Kc vcetne montaze. Ridici jednotku jednoznacne doporučujeme a bez ni nelze výsledek zarucit. Vas kolega ji ma jiste také.
      Filip Kastanek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>